2116/704
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
'Solen i Ansigtet', 1959. Sign. Sven Dalsgaard 1959, 20/25. Litografiske tryk med digte, i originalt omslag. 25×15.
Papiret er let gulnet. Med brugsspor.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud