1722/8
Lysekrone af grønpatineret bronze og messing, seks lysarme samt to indvendige til el. Empireform. 19. årh. H. 66. Diam. 50.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag
14 bud