2016/127
Carl Neumann (f. København 1833, d. sst. 1891)
Søtræfning nær kysten med en østrigsk fregat. Sign. C. N. Olie på lærred. 22×30.
Behov for rensning. Mærker efter blændrammen synlige på forsiden. Nogle mindre krakeleringer og minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag
43 bud