1831/797
Dansk maler, 20. årh.
Kompositioner. Sign. Sys P. 77, 78 og 78. Tre olie på lærred. 54,5×51–60×45,5. (3)
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag