1917/​132

Skab af mahogni, prydet med beslag af forgyldt metal, front med skuffe og to låger hvori trådnet. Empireform. 19. årh.s slutning. H. 146. B. 96. D. 40.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre revner i træet. Manglende lås.

Ældre malerier og møbler, 22. april 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag