Fransk empire kaminur af forgyldt bronze med siddende figur i form af siddende ung pige, patineret skive. 19. årh.s begyndelse. H. 38. B. 24. D. 10.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
24 bud