1635/752
Et par bordlamper af sortlakeret metal, skærme af hvidt plast. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 53 (2)
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. august 2016
Vurdering
Hammerslag