1319/219
Vitrineskab af nøddetræ, front med ligeknækkede skuffer og to glaslåger, bag hvilke justérbare hylder. Rococoform. 20. årh. Udført hos Lysberg Hansen & Terp. H. 218. B. 120. D. 45.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 6. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
45 bud