Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Sæt på seks stole med stel af riopalisander, sæder betrukket med brunt skind. Model 71. Designet 1951. Udført hos J. L. Møller, Højbjerg. 1960'erne. (6)
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Mindre finérskader.
Moderne kunst og design, 25. maj 2021
18 bud