Christian Dotremont (f. Tervuren 1922, d. Buizingen 1979)
Uden titel. Usign. Tusch på papir. Bladstørrelse 64×95.
Proveniens: Tidligere Guy Dotremonts samling. Et fotocertifikat fra Samuel Vanhoegaerden, Knokke, dateret 5.9.2011 følger med.
Malerier, skulpturer og grafik, 10. marts 2021