1245/886
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
Komposition. Sign. EJ, 86. XIII/XXV. Litografi i farver. Lysmål 47,5×32,5.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 6. november 2012
Vurdering
Hammerslag