Foto endnu ikke klar
888/283
Et par store Napoleon III væglampetter af forgyldt bronze, hver med putto holdende fem lysarme monteret til el. Frankrig, 19. årh.s slutning. H. 68. B. 51. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019
Vurdering
Hammerslag