2144/542
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989)
“Pelikanbord”. Rundt sofabord af teak med ben af eg, kehlet kant. Udført og mærket hos OneCollection. H. 42,5. Diam. 63.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||