Rudi Stern (f. 1936, d. 2006)
Installation med neonlys. Transformator medfølger samt bog om kuntneren “Let There be Neon”. Bogen er sign. Rudi Stern samt dateret. Mixed media. 66×90. (3)
Proveniens: Erhvervet på kunstnerens galleri i Soho, New York 1980.
Nogle overflademærker og mindre ridser. Vi garanterer ikke for værkets funktionalitet.
Moderne kunst og design, 7. april 2015
19 bud