11925/​56

J. L. Lund (f. Kiel 1777, d. København 1867)

En ung dreng i bøn. Sign. samt dateret J. L. Lund, 1851. Stemplet verso. Bly på papir. 16,5×16,5. Uindrammet.

Proveniens: Kunstforeningen 1852.

Sælger oplyser: Småpletter.

Kunst, antikviteter & design, 22. juni 2019

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag