2005/​803

Rainer Daumiller

Rektangulært spisebord af massiv fyrretræ, top af sæbebehandlet fyr. Udført hos Hirtshals Savværk. H. 70. L. 230. B. 87.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 28. januar 2020

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK