2005/803
Rektangulært spisebord af massiv fyrretræ, top af sæbebehandlet fyr. Udført hos Hirtshals Savværk. H. 70. L. 230. B. 87.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. januar 2020
Vurdering
Hammerslag