2039/254
Stort kinesisk rokoko fad af porcelæn, dekoreret i underglasur blå spejlet med figurer og arkitektur, fliget fane med blomster og blade. Qianlong 1736–1795. Diam. 40 cm.
ridser og slitage på porcelænet
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud