2039/​254

Stort kinesisk rokoko fad af porcelæn, dekoreret i underglasur blå spejlet med figurer og arkitektur, fliget fane med blomster og blade. Qianlong 1736–1795. Diam. 40 cm.

ridser og slitage på porcelænet

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.900 DKK

10 bud

(Autobud) 2.900 DKK
2.800 DKK
2.700 DKK
(Autobud) 2.600 DKK
2.500 DKK
2.400 DKK
2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK