2444/​967

Bruno Mathsson (f. Värnamo, Sverige 1907, d. sst. 1988)

“Eva, Pernilla”. Tre lænestole med stel af dampbøjet bøg. Eva-stole udspændt med naturfarvede gjorde, Pernilla-stol betrukket med brunt skind. Udført og stemplet hos DUX. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Gjorde/skind med pletter og smuds.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?