1502/1577
Lommeur med spindelgang og repetition i dobbeltkasse af sølv, hvid skive med romertal, værk signeret Cabrier, London, nr. 2317. Begge kasser med gennembrudt mønster, inderste kasse med klokke. Yderste kasse stemplet med sølvmærke SP. England, tidligt 18. årh. Kassediam. 46/62 mm.
Meget defekt, værk med løse dele. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Eftersyn tilrådes.
Varia, 8. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
19 bud