2442/1
Ubekendt maler, 18. årh.
Portræt af en ung fyrste. Usigneret. Olie på lærred. 135×97.
Omfattende krakeleringer og afskalninger. Retoucheringer og to huller. Bør restaureres. Lærredet er dubleret. Behov for rensning.
Vurdering
1032088 | ||
802974 |