2103/​146

Paul Cézanne, efter (f. Aix-en-Provence 1839, d. sst. 1906)

“Guillaume au pendu”. Usign. Radering monteret i passepartout. Lysmål 16,5×13,5.

Papiret er gulnet.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

800 kr.

800 kr.
750 kr.