2103/146
Paul Cézanne, efter (f. Aix-en-Provence 1839, d. sst. 1906)
“Guillaume au pendu”. Usign. Radering monteret i passepartout. Lysmål 16,5×13,5.
Papiret er gulnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag