1346/97
Lorenz Frølich (f. København 1820, d. Hellerup 1908)
En ung kvinde. Usigneret. Betegnet på bagsiden Lorenz Frølich. Olie på lærred monteret på plade. 25×21
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 11. november 2013
Vurdering
Hammerslag