2118/​23

Græsk ikon “HAGIA BAPTISI”, fremstilling af Kristi dåb. Tempera på træpanel. Dateret nederste venstre hjørne 1804. 40×29.

Mindre krakeleringer. Mindre retoucheringer

Ældre malerier, møbler og varia, 3. maj 2021

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag