2118/23
Græsk ikon “HAGIA BAPTISI”, fremstilling af Kristi dåb. Tempera på træpanel. Dateret nederste venstre hjørne 1804. 40×29.
Mindre krakeleringer. Mindre retoucheringer
Ældre malerier, møbler og varia, 3. maj 2021
Vurdering
Hammerslag