1434/648
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Nostalgie sans espoir”, 1957. Sign. Jorn 57, 17/30. Litografi i farver. Lysmål 44×65.
Litteratur: Van de Loo nr. 198.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 19. august 2014
Vurdering
Hammerslag
10 bud