2442/337
Kinesisk figur af porcelæn i form af “Laughing boy”, stående med blomstervase i hænderne, dekoreret i jernrødt, grønt og gult. 19. årh. H. 28.
Fremstår med alders- og brugsslitage inklusiv enkelte afskalninger på dekoration.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag