2148/827
Harald Engman (f. København 1903, d. sst. 1968)
Gårdeksteriør med en åben dør. Sign. Harald Engman-32. Olie på lærred. 40×50. Uindrammet.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger i siderne.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag