2131/886
Dansk møbeldesign
Kvadratisk sofabord af palisander. Top ilagt kakler i brune, sorte og grå nuancer. Sign. L. Hiort. H. 49,5. L./B. 98,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og finérafslag. Løse samlinger.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag