2131/​886

Dansk møbeldesign

Kvadratisk sofabord af palisander. Top ilagt kakler i brune, sorte og grå nuancer. Sign. L. Hiort. H. 49,5. L./B. 98,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og finérafslag. Løse samlinger.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag