1939/32
Senempire bergere af mahogni, rigt udskåret med delfiner, bladværk og dyrepoter. Ca. 1840.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. september 2019
Vurdering
Hammerslag