1451/1718
Orientalsk bordskål af sølv, drevet med figurscenerier og ornamentik. Ustemplet. 20. årh. Vægt ca. 610 gr. H. 9. Diam. 24.
Buler, ridser og mærker. Fodrand trykket.
Varia, 18. december 2014
Vurdering
Hammerslag