2144/576
Martin Bigum (f. København 1966)
“Selvportræt som H.C. Andersens ‘Skyggen”. Sign. Martin Bigum 2000, 138/150. Litografi i farver. Lysmål 73 × 46.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag