2442/​7106

Ubekendt design

Et par væglamper af messing med justérbar skærm. Mærket Wartec. H. 8. B. 22. D. 12. (2)

Proveniens: Schæffergården.

Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og skævheder. Malingrester.

Schæffergården: Kunst, design og antikviteter, 15. oktober 2024

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag