2442/7106
Ubekendt design
Et par væglamper af messing med justérbar skærm. Mærket Wartec. H. 8. B. 22. D. 12. (2)
Proveniens: Schæffergården.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og skævheder. Malingrester.
Schæffergården: Kunst, design og antikviteter, 15. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag