Foto endnu ikke klar
1514/92
Julius Petersen (f. Aarhus 1851, d. sst. 1911)
“Junidag”. Fra Ørnereden ved Marselisborg Skov. Sign. Jul. Petersen. Olie på lærred. 58×43.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 30. marts 2015
Vurdering
Hammerslag