2050/8644
Russisk ikon, Gudsmoder ikon af messing nedfældet i træpanel, omgivet af helgener. Tempera på træpanel og messing. 19. årh. begyldelse. 22×19.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud