2024/217
En samling almue skeer m.m. af udskåret træ, heraf tre skeer med bevægelige kugle i skaft. Bl.a. Norge. 19. årh. L. 14–27. (13)
Fremstår med alders- og brugsslitage. En med revne på bagsiden af laf. Enkelte ormehuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag