2024/​217

En samling almue skeer m.m. af udskåret træ, heraf tre skeer med bevægelige kugle i skaft. Bl.a. Norge. 19. årh. L. 14–27. (13)

Fremstår med alders- og brugsslitage. En med revne på bagsiden af laf. Enkelte ormehuller.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag