2434/849
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
“Shaker”. Spisebord af massiv eg. Udført for FDB. H. 71. L. 140. B. 90.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Plader er ikke inkluderet.
Moderne kunst og design, 20. august 2024
Vurdering
Hammerslag