2438/224
Tazza af forgyldt bronze, prydet med cloisonné i form af blomsterornamentik. 19. årh.s slutning. H. 9,5. Diam. 14.
Løs samling. Overdel med bøjet kant ved stammen. Forgyldning slidt på kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag
15 bud