Petri Ala-Maunus (f. Kuortane, Finland 1970)
“Mr. Lizard King”, 2010. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Mixed media på lærred. 40×30. Uindrammet.
Proveniens: LARMgalleri, København. Erhvervet hér af nuværende ejer.
Moderne malerier og foto, 26. september 2018