1927/674
Sv. Mejlstrøm
Lysekrone af messing, fem lysarme med kugleformede skærme af ravfarvet glas. Udført og mærket hos Mejlstrøm belysning. H. 53. Diam. 45.
Let brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 2. juli 2019
Vurdering
Hammerslag