1927/​674

Sv. Mejlstrøm

Lysekrone af messing, fem lysarme med kugleformede skærme af ravfarvet glas. Udført og mærket hos Mejlstrøm belysning. H. 53. Diam. 45.

Let brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 2. juli 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag