Foto endnu ikke klar
880/647
Samuel Joensen-Mikines (f. Mykines 1906, d. København 1979)
Grindedrabsbillede. Sign. S.J-Mikines 54. Olie på lærred. 111×151.
Moderne malerier og skulpturer, 25. september 2018
Vurdering
Hammerslag