2033/323
Carl Bille (f. København 1815, d. sst. 1898)
Sejlskibe ud for Kullen. Sign. Carl Bille. Olie på lærred. 19×30.
Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag