2417/357
I. L. Jensen, skole, 19. årh.
Tre opstillinger med blomster. Usigneret. Olie på malepap og olie på lærred. 12×18–20×24. (3)
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Retoucheringer. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag