1917/​10

Empire klapbord af mahogni, rigt indlagt med intarsia, sarg med to skuffer. 19. årh.s begyndelse. H. 77. L. 130/177. B. 97.

Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.

Ældre malerier og møbler, 22. april 2019

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK