1917/10
Empire klapbord af mahogni, rigt indlagt med intarsia, sarg med to skuffer. 19. årh.s begyndelse. H. 77. L. 130/177. B. 97.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 22. april 2019
Vurdering
Hammerslag