2434/776
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Et sæt på seks stole med stel af palisander, betrukket med blå hestehår. Model 71. Udført hos J. L. Møller, Højbjerg. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Hestehår med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 20. august 2024
Vurdering
Hammerslag
23 bud