2434/​776

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Et sæt på seks stole med stel af palisander, betrukket med blå hestehår. Model 71. Udført hos J. L. Møller, Højbjerg. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Hestehår med pletter og smuds.

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1006443 4.800 DKK
905048 4.600 DKK
1006443 4.400 DKK
802930 4.200 DKK
998291 4.000 DKK