Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)
Spisebord af palisander med udtræk opsat på tilspidsede ben, to tillægsplader med sarg og to D-formede endeklapper. Model 227. Udført og mærket hos Sibast Møbler. 1960'erne. H. 71. L. 72/178/290. B. 106. (3)
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Mindre afslag på top.
Moderne kunst og design, 6. august 2024