896/​169

Stort hollandsk vitrineskab af mahogni med svungen top udskåret med ornamentik, front med glasdøre bag hvilke hylder, underdel med skuffer, claw and ball. 19. årh.s midte. H. 231. B. 218. D. 54.

Proveniens: Avening Court, Gloucestershire.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler og varia samt Avening Court, del II, 16. september 2020

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

18.000 DKK