2148/232
Einar Hein (f. København 1875, d. Frederiksberg 1931)
Opstilling med blomster i vase. Sign. Hein 1924. Olie på lærred. 37×30,5.
s
Minimalt stødmærke. Enkelte retoucheringer. Krakeleringer og afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag