2022/130
Peter Raadsig (f. København 1806, d. sst. 1882)
En fiskerfamilie ordner net på standen. Sign. P. Raadsig 1872. Olie på lærred. 28×41.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Mindre trykmærke.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
32 bud