1504/​1561

Japansk pibe og tobakspung af udskåret træ i form af figur med åben mund, hank i form af mand med trækte arme. Meiji 1868–1912. L. 11, 19 og 20 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 22. januar 2015

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK